MİNE – 13 Ağustos 2014

Ağır yaşıyordum hayatın anlamsız olduğunu ve yaşanamaya değmeyeceğini düşünüyordum. En son intiharı ciddi ciddi düşünmeye başlayınca yardım almam gerektiğini düşündüm ve Ayhan beyle tanışmamızda bu vesile ile oldu. İnternette hakkında yazılan yorumları okuduktan sonra bana yardımcı olabileceğini düşündüm ve kendisinden randevu aldım.Bu yazıyı 3. seansımdan sonra yazıyorum. Hayat herşeye rağmen yaşanmaya …Teşekkürler Ayhan Bey artık yaşadığımı hissedebiliyorum.

LEYLA – 13 Eylül 2014

Sosyalfobiden dolayı başvurmuştum ilk defa psikoloğa gittiğim için tedirgindim ayrıca gidip gitmeme konusunda kararsızdım.Bana faydası olacak mı yoksa zaman kaybımı olacak bir de maddi boyutu var tabi ama şuan iyi ki Ogün gitme kararı almışım diyorum. Uzun süredir yaşadığım bu sorunu atlattım ve şuan gayet iyiyim. Insan icine çıkamaz durumdaydım.Suan kendime olan güvenim yerine geldi ve arkadaşlarım sen konusuyormussun gibi tepkiler veriyorlar ve cok mutluyum. Evet konusabiliyorum. Bunu yazmakta ki amacım da yorumları okuyarak gittim ve belki bu yorumu okuyup benim gibi sfden kurtulan olur. Güle güle sosyal fobi ve çok teşekkür ederim Sayın psikoloğum.

ARDA – 21 Eylül 2014

ben 27 yaşındayım ve 3 ay önce Ayhan beye müracaat ettim.birtakım obsesif düşüncelerim vardı.bu düşünceleri başlangıçta mükemmeliyetçi ve titiz karakterimin gereği olarak normal kabul etmeye çalıştım ancak zaman geçtikçe bunlar yaşamımı kısıtlamaya ve sinirlerimi bozmaya başladı.küçük kontrol obsesyonlarım yerini insan ilişkilerimi de etkileyen ve beni herkesle şüpheci bir ilişki noktasına getiren bir hal aldı.örneğin arkadaşlarımla yaşadığım sıradan bir tartışmayı günlerce kafamda tekrar tekrar yaşayıp her ayrıntıda boğulmaya başladım.Ayhan Bey bu noktada bana çok yardımcı oldu.tedavim henüz devam etmekte.şimdiden çok yol katettiğimi ve hafiflediğimi hissediyorum.kendisine teşekkür etmekten mutluluk duyuyorum:)

HÜLYA – 22 Eylül 2014

Öncelikle şunu belirtmek isterim ki insanın sıkıntılara karşı bakış açısını degistirebilmesi gerek eğer böyle yapamazsak hayatı kendimize de çevremizdekilere de zehir edebiliriz.Bana ayhan beyden aldigim terapiler bunu öğretti ve gerçekten cok faydasını gördüm bunun yani sıra EMDR denilen bir yöntemi uyguladı bununda faydasını gördüm bir başkasindan duysam inanmazdim fakat işe yariyor:-)emin olun.Güler yüzlü samimi ve idealist bir insan birde son olarak şunu da belirtmek isterim işini severek yapiyor ve buda size olumlu bir şekilde yansıyor terapiye gittiğim günleri iple çekiyordum cok faydasını gördüm sizlerede tavsiye ederimm.

EMRE – 3 Ekim 2014

8 yıl tedavi mi olur demiştiniz Ayhan Bey… Evet benim 10 yıldır panik atağım vardı ve 8 yıldır panik atak tedavisi görüyordum. Daha önce bir kere psikoloğa gittim ama devam etmedim. Bana iyi gelmedi gibi hissettim. Fakat genelde tedavisi gördüm. Bu sorunu çözebilir misiniz diye sorduğumda terapiye düzenli devam edersen çözersiniz demiştiniz. Bu diyaloglar benim iyileşeceğime olan inancımı artırdı. İyi ki de öyle olmuş. 8 seans sonrasında sanki başka birisiydim. Her seans sonrası bir adım daha atıyor gibiydim ve sonunda bunu aştım. Size çok teşekkür ederim siz ne kadar kendinize teşekkür edin desenizde sizin katkınız çok büyük. Siz iyi bir psikologsunuz Ayhan Bey… Arkadaşlarıma ve ihtiyacı olan herkese sizi tavsiye ediyorum. Sağlıcakla kalın iyi geceler.

SEMRA S. – 17 Aralık 2014

Hayatımın en zor dönemiydi, Eşim tarafından ve ne yapacağımı bilmiyordum. Hiçbir kadın benim durumumda olmak istemez ama bir şekilde bunu yaşıyordum. Ciddi anlamda özgüven problemi yaşamaya başlamıştım ve almam gerektiğini söylüyordu etrafımdakiler. Bende öyle yaptım ve Bursa’daki psikologları araştırmaya başladım. Bursa’da çok duyulmuş bir psikolog buldum. İlk seansımızda söyledikleri bana hiç güven vermedi. Tekrar araştırmaya başladığımda Ayhan beyi buldum. İlk seanstan itibaren yaklaşımı ve aldatılma süreci hakkında verdiği bilgiler bana yardımcı olacağını anlamama yardımcı oldu. 6 seans gittim Ayhan beye ve 6 seans sonrasında kendime şaşırıyordum. Çünkü artık eşime karşı olan nefretim yok olmuştu. Özgüvenim eskisinden daha iyiydi. Terapi sonrası hayatımda yaşadığım sorunları çözebilecek güç görüyordum kendimde. Bunu 2 ay öncesinde söyleseydiler inanmazdım. Ama bunu yaşayarak gördüm. Zor günlerimde bana yardımcı olan Ayhan Beye çok teşekkür ediyorum. Kendisine bu iyi dileklerimi ilettim ama buaradanda herkesin görmesini istedim. Allah razı olsun sizden.

MURAT – 30 Aralık 2014

Ayhan Bey’e tabir yerindeyse hayatımın dibine kadar battığım bir dönemde başvurdum. Hayatımda ilk kez bu kadar dibe batmıştım ve ilk kez uzman yardımı alacaktım. Kafamın içi darmadağındı. Sorunlarım dinleyen kişiye anormal mi gelecekti? v.b. sorular beni tedirgin ediyordu. İlk gün bu tedirginliğim ortadan kalktı. Ayhan Bey çok samimi ve içtendi. Bana sorduğu “28-30 yaşına gelip hayatında bir kez olsun dibe batmayan kaç kişi vardır?” soru o an bana güç verdi, beni o an yalnızlıktan kurtardı (çünkü ben o dönem kendimi ısrarla dünyanın en şanssız insanı olarak görüyordum.) ve terapiye devam etmeye karar verdim. Sorunlarımla baş edemez duruma gelmiştim ve hayat benim için sanki sonlanmış, hiçbir şeyden zevk almıyordum. Yaşadığım problemleri kafamda o kadar büyütmüştüm ki birinin beni üzüp kötü bir duruma gelmiş olmam yetmiyormuş gibi bir de ben kendime ceza verir gibi hayatı sadece seyrediyordum. Depresyona girmeme sebep olan başıma gelen talihsiz olayı şanssızlık olarak değerlendirip sürekli şikayet eden biri durumundaydım. Ayhan Bey sayesinde başıma gelen kötü olayın öncelikle kendi seçimlerim sonucu olduğunu gördüm. İlk başta bu düşünceyle kendimi suçladım, kendime öfkelendim. “Ben nasıl böyle bir hata yapabildim?” diye defalarca kendime sordum. Şu an hatalarımla barışığım. Kendimi suçlamıyorum. Daha güçlüyüm. Artık gece gündüz karamsar gelecek senaryoları kurmuyorum. Hayatımda hatalar yine olacak elbette. Ama şu an nerelerde hata yaptığımı gördüğüm ve sınırlarımı belirleyebildiğim için bir kez daha bu kadar üzülmemeyi umuyorum. Huzurlu uykularıma ve eski yaşantıma dönebildiğim için Ayhan Bey’e sonsuz kez teşekkür ediyorum.

ESRA – 12 Ocak 2015

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Ayhan Bey’e başvurdum. Panik atak problemi yaşıyorum. Yaklaşık 2 senedir bu sorundan kurtulmaya çalışıyorum ama bir türlü kurtulamadım. Daha önce psikiyatriste de gittim psikoloğada gittim ama bir çözüm bulamadım. Artık hayatımı bu rahatsızlıkla nasıl sürdürürüm diye düşünüyorken son kez arkadaşımın ısrarı ile Ayhan Beye gittim. Öncelikle samimi ve dürüst bir yaklaşımı vardı. Bazı doktorlar gibi kendini pazarlamıyordu. Sadece süreci anlatıyordu ve bu süreçten nasıl fayda sağlarım ondan bahsediyordu. Ve sanki benim zamanımın ve paramın boşa gitmemesini benden daha çok düşünüyordu. Bana dedi ki bu bir süreç ve süreçte sorun zamanla çözülür. Eğer bu sürece girmek için şuan kendini hazır hissetmiyorsan veya süreci devam ettirmezsen paranı ve zamanını boşa harcamış olursun. Ama bu süreci devam ettirirsen ciddi olumlu sonuçlar elde edebilirsin. Bu yaklaşım bana çok gerçekçi ve içten geldi. diye bir terapi yöntemi uyguladık ilk seanstan itibaren azda olsa bende olumlu değişiklikler olmaya başladı. Şuan 8. seanstayız ve bir sonraki seansta değerlendirme yapıp süreci bitirmeyi düşünüyoruz. Yaklaşık 2 aydır hiç atak yaşamıyorum ve bu benim için bir milat. Çok teşekkür ederim şimdiden.

ÖZNUR – 02 Şubat 2015

Ayhan Beyden Panik Atak rahatsızlığımdan dolayı yardım almıştım. Benim ilk psikolog deneyimimdi ve gerçekten iyi bir psikologla karşılaşmış olmam benim şansımdı. Çünkü internette kötü deneyimler yaşayan kişileri görünce başlarda korkmuştum. Bu yazıyı yazmamda ki amaçta insanların iyi psikoloğa ulaşmalarına yardımcı olmak. 8 seans hipnoterapi çalışması yaptık. Eskiden kalp krizi geçireceğim korkusuyla hastenelerin acil servislerinde artık tanınır hale gelmiştim. Neyse ki bu sorunu aştım ve şuan gayet rahatım ve kendimi çok iyi hissediyorum.Bir psikolog olarak Ayhan Bey’i herkese tavsiye ediyorum.

EROL – 28 Şubat 2015

Yorumları görünce bende yorum yapma ihtiyacı duydum, öncelikli olarak size teşekkür etmek istiyorum.Beni sosyal fobi gibi bir beladan kurtardığınız için…Evden dışarı çıkamaz durumdaydım ve hayatım eriyordu, 32 yaşındayım geçte olsa zararın neresinden dönülürse kardır. Yaşadığımı hissedebiliyorum tekrar çok çok sağolun.

GÖKÇE – 03 Mart 2015

Yaklaşık 8 aydır Ayhan beyden düzenli olarak terapi alıyorum. Her seans benim için hayatımda açılan yeni bir kapı, geride bırakılmış yeni bir olay. Hayatımı mahveden olayları geride bırakmak ve onların hayatımdaki etkisinin sıfırlanması benim için bir mucize. 8 ay uzun süre gibi gelebilir insanlara ama benim yaşadığım şeyleri düşününce geri bıraktığım şeyleri düşününce 1 hafta gibi geliyor. Belki çözülmesi gereken çok şey var ama her seans sonrası bana biraz daha yaklaşıyorum. Kendimi her seans sonrası daha iyi tanıyorum. Emdr terapisini Ayhan bey ilk önerdiğinde biraz tedirgin oldum çünkü daha önce hiç duymamıştım ama gerçektende bu kadar etki bırakacağını düşünmüyordum. Sanki beynime reset atıyorduk ve olayların etkisi azalıyordu olayları algılayışım değişiyordu ve ben değişiyordum. Çok güzel bir seruven daha iyi yerlerde olacağımı biliyorum. Teşekkür ederim Ayhan bey. Sizin gibi bir psikoloğum olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum. Siz her zaman bunun benim başarım olduğunu söylüyorsunuz ama sizin rehberliğinizin önemi çok büyük.

Daha fazla Yorum için Eniyihekim profilime göz atabilirsiniz.