Makalelerimde genelde arayan kişilerin kafasında ki soru işaretleri neler ve ne arıyorlar gibi sorulara cevap bulmalarını amaçlıyorum. Bugün ise genelde Bursa’da psikolog ararken kullanmış olduğunuz anahtar kelimelerden yola çıkarak sizleri bilgilendirmek istiyorum.

’da yapılan araştırmalarda en sık aranan kelime bursa psikolog olduğu görülmektedir. İnsanlar şehirlerinde aradıkları psikologları bulabilmek için önce şehrin adını sonra da hangi mesleği arıyorlarsa o mesleği yazarak google araması yapıyorlar.
Örneğin Bursa Psikolog gibi..

Ben ise size bursa psikolog anahtar kelimesi ile ilintili diğer sorular soruları da cevaplandırmaya çalışacağım.

Bursa Psikolog ile ilintili diğer aramalar; bursa psikolog ücretleri, bursa psikolog fiyatları, bursa psikolog tavsiye, bursa psikiyatri, bursa en iyi psikolog, bursa psikolog listesi ,

Bursa Psikolog

İnsanlar Bursa’da kaç tane psikolog var bunların kaçı deneyimli ve mesleki bilgileri hangi düzeyde gibi kriterlere bakmaktadırlar. Bu araştırmayı yaptığınızda karşısınıza farklı farklı siteler çıkmaktadır. Bu sitelerin bazıları psikologların kendi siteleri (bursapsikologum.com gibi) bazıları da meslek elemanlarının listelendiği siteler.

Açıkçası ben meslek elemanlarının listelendiği siteleri çok sevmiyorum bana itici geliyor. Mümkün olduğunca bu sitelere üye olmamaya çalışıyorum ama bazen siteler kendileri uzmanları listeye ekleyebiliyorlar ya da bazen insanlar oralara baktıkları için bazı bilgileri bizlerde doldurabiliyoruz. Psikologların listelendiği sitelerde şöyle bir risk olabiliyor. Orada listelenen uzman eksik ya da yanlış bilgiler verebiliyor. Örneğin psikolog olmayan birinin kendini psikolog olarak tanıtması veya doktor olmayan birinin doktor ünvanı ile orada bulunması gibi..

Bu konu sizlere önerim eğer psikolojik yardım almayı planladığınız psikologu psikologların listelendiği bir siteden buluyorsanız onların kişisel sitelerine de bakmanızda yarar var.

Bursa
Bu konu hakkında daha önce ayrıntılı bilgi vermiştim. Makaleye ulaşmak için tıklayınız..

Bursa Psikolog Tavsiye

bizler için önemli ve mahrem bilgilerimizi barındıran bir süreç olduğu için seçeceğimiz psikoloğun birileri tarafından tavsiye ediliyor olması bizim için önemli. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise psikoterapi bireysel bir süreçtir. Yani bir kişinin iyileşmesi sizinde aynı sonuca ulaşacağınız anlamına gelmiyor. Memnuniyet yorumlarını okurken yöntem hakkında ki bilgilere daha çok dikkat etmenizi öneririm.

Bursa Psikiyatri

Bursa’da araştırması yapıyorsanız öncelikle ilaç tedavisi uygulanacağını biliyor olmalısınız. Psikiyatristlerin geneli tanı tedavi yaklaşımı ile çalışırlar. Öncelikle tanı koymak için belli bir süre hastalarını dinlerler bu 10 dakikadan 60 dakikaya kadar sürebilir. Tanı koyduktan sonra da hastalığa uygun ilacı yazıp daha sonra yazdığı ilacı kullanmasını ister. Bir kutuda yaklaşık bir ay kullanılabilecek psikiyatrik ilaç vardır. Bu sebeple tekrar bir ay sonra çağırır. Bir ay sonra ki görüşme de kullandığı ilaçların hastasında fayda edip etmediğine bakar. Eğer fayda etmişse ilaçları kullanmaya devam eder. Etmemişse dozunu azaltır, çoğaltır veya farklı bir ilaç verir. Süreç bu şekilde ilerler.

Bursa En İyi Psikolog

Elbette herkes bu işin en ehline başvurup sorunlarını en kısa sürede çözmek istiyor. Fakat en iyi psikolog göreceli bir kavramdır bir danışana göre çok iyi diğerine göre iyi olmaya bilir. O yüzden en iyi psikolog demeyelim ama mesleğine önem veren, mesleki gelişimin gerisinde kalmayan yeni yöntemleri araştıran kendini sürekli geliştiren, danışanın ihtiyaçlarını göz önünden bulunduran ve sürece ekip olarak değerlendiren psikologlar iyi psikologlardır. Sürece danışanı dahil etmek ve süreci sadece danışanın üzerine yıkmamakta çok önemli. Benim söylediklerimi yapmıyorsun demek bir terapi değildir. Zaten yapamadıkları için psikoloğa geliyorlar. Bu anlamda danışanı da anlamak çok önemli.

Umarım psikolog araştırırken kafanızda oluşan soru işaretlerine cevap olmuştur. İyi Günler 🙂

 

                     Psikolog Ayhan ALTAŞ

Psikoterapist&Hipnoterapist&Emdr Terapisti