Bu sayfaya geldiğinize göre Google’da Psikolog arıyorum, Bursa Psikolog, Psikolog Bursa, Psikoterapist, Bursa tavsiye psikolog, gibi aramalar yapıyorsunuz. Psikolog aradığınıza göre yaşadığınız bazı psikolojik sorunlarınız var ve tek başınıza bunun üstesinden gelemiyorsunuz.

Psikolog ararken dikkat etmeniz gereken bir kaç konu da sizi bilgilendirmek istiyorum. Danışanlarımdan aldığım bilgilere göre psikolog araştırırken kandırılma ihtimaliniz yüksek…

  1. Öncelikle gittiğiniz veya gitmeyi planladığınız kişinin psikolog olduğuna emin olun. Psikolog kimdir bunun hakkında ayrıntılı bilgi almak için
  2. Özellikle hangi konular üzerinde çalıştığını sorabilirsiniz. Her psikolog her psikolojik sorun ile çalışmamaktadır.
  3. Psikologların ilaç tedavi yapmadığını biliyor olmalısınız.
  4. Gittiğiniz kişinin ne kadar deneyimli olduğu önemlidir. Deneyim demek yaşlı olmak demek değildir. Kendini geliştiren ve düzenli danışan alan kişiler daha deneyimlidir.
  5. Psikoterapi bir süreçtir. Bir seansta hayatınızda bir şeylerin değişmesini beklemeyin. Bir süre düzenli tedavi alacağınızı biliyor olmalısınız.
  6. Psikoterapi haftada bir veya ki haftada bir olmak üzere uygulanır. Danışanın durumuna göre daha sık uygulamalarda yapılabilir.
  7. Bir seans ortalama 40-45 dakika sürmektedir.
  8. Her seans ayrı ücretlendirilir.

Hakkımda daha ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız…

”Kaygımı Tanıyorum” adlı kitabıma ulaşmak için tıklayınız..