Amaç: Merhaba, bu araştırmanın amacı fiziksel egzersizinin  psikolojik problemlerde etkisinin incelenmesinin hedeflemektedir. Fiziksel herhangi bir psikoterapi yöntemi olmaksızın tek başına hangi düzeyde psikolojik sorunları azaltabileceği araştırmaktadır.

Hedef Kitle:  yaşayan herkes katılabilir. Psikolojik Problem nedir tıklayınız…

İşlem:  

Birinci aşama: Araştırmaya katılmayı kabul eden kişiler, öncelikle şuan ki duygusal durumunu ölçme adına psikolojik tarama testi uygulanacaktır. Şuan ki psikolojik durumu tespit edildikte sonra on gün boyunca her gün sabah 08.00-10.00 saatleri arasında bir kere akşam 20.00-22.00 saatleri arasında bir kere egzersizin uygulayacak. On gün sonra psikolojik tarama testi yeniden uygulanacak.

İkinci aşama: İlk on günlük aşama bittikten sonra ikinci on günlük aşamaya geçilecek. Bu aşamada da aynı ilk aşamada olduğu gibi her gün sabah akşam bir kere olmak üzere fiziksel gevşeme egzersizi uygulanacak. İkinci on günün sonunda tekrar psikolojik tarama testi uygulanacak.

Üçüncü aşama: İkinci on günlük aşama bittikten sonra üçüncü on günlük aşamaya geçilecek. Bu aşamada da aynı ikinci aşamada olduğu gibi her gün sabah akşam bir kere olmak üzere fiziksel gevşeme egzersizi uygulanacak. Üçüncü on günün sonunda tekrar psikolojik tarama testi uygulanacak.

En son olarak bu üç aşama sonrası uygulanan test sonuçları karşılaştırılarak değerlendirilecektir. Her aşamada uyguladığınız psikolojik tarama testi sonuçlarını bana  facebook veya instagram üzerinden mesaj atabilirsiniz.  Fiziksel gevşeme egzersizlerinde ise rahat bir koltuğa uzanıp videoda ki yönergeleri uygulayacaksınız.

1- Psikolojik Tarama Testine Ulaşma için tıklayınız…  Tıkladıktan sonra karşınıza 90 soruluk bir test çıkacak, öncelikle testi dolduracaksınız. Testi doldurduktan sonra sayfanın sağ tarafında ki mavi bölümün altında hesapla butonu bulunuyor. Onu tıkladığınızda karşınıza test sonucu çıkacak. Çıkan sonucun ekran görüntüsünü alarak veya resmini çekerek bana facebook veya instagram üzerinden mesaj atarak göndereceksiniz.

2- Fiziksel Gevşeme Egzersizine Ulaşmak için tıklayınız…   Tıkadığınızda karşınıza çıkan videoyu açacaksınız. Önce rahat bir koltuğa uzanın ve videoda ki yönergeleri uygulayın. Uygulama 12 dakika sürmektedir.

3- Facebook üzerinden test sonuçlarını göndermek için tıklayınız.

4- İnstagram üzerinden test sonuçlarını göndermek için tıklayınız.